blog

Plánování směn u provozů s více lokalitami

Řídíte několik poboček, výrobních linek nebo nákladových středisek? Funkce lokality Vám umožní plánovat směny pro každou lokalitu zvlášť, ale zároveň si zaměstnance mezi nimi půjčovat. Váš business tak pojede vždy na plný výkon.

Nastavení lokalit

Lokality vytvoříte v záložce Podnik a přidáte do nich příslušné zaměstnance. Zaměstnanec může být v několika lokalitách zároveň. Pokud žádnou lokalitu nezadáte, systém bude fungovat jako jedna provozovna.

Plánování směn s lokalitami

Z pohledu plánování fungují lokality jako samostatné jednotky. Zaměstnanec může dostat směny jen v lokalitách kde je přiřazen. Pokud směna lokalitu definovanou nemá, může ji dostat každý s odpovídající pozici.

To samé platí i pro výměny směn mezi zaměstnanci. Nabídky na výměnu uvidí pouze kolegové v rámci dané lokality.

Půjčování zaměstnanců mezi lokalitami

Zaměstnance si můžete mezi jednotlivými lokalitami prostřednictvím aplikace snadno půjčovat. Budete tak mít pracovníky vždy tam, kde jsou s ohledem na požadavky provozu nejvíce potřeba. Půjčování lze dělat dvěma způsoby:

  • Manuální přiřazení směny

Směnu, kterou potřebuje obsadit přiřadíte konkrétnímu pracovníkovi manuálně. I když se bude jednat o směnu z jiné lokality, systém Vám to umožní.

  • Nabídnutí směn burzou

Pokud nevíte koho na směnu dát, nebo potřebujete obsadit více směn najednou, použijte funkci Burza. Při spuštění burzy stačí zvolit, aby nabídku viděli všichni v podniku.

V každém případě zaměstnanec vždy ví v jaké lokalitě konkrétní směna je, takže se nestane, že by dorazil na nesprávné místo.

Zobrazení lokalit v plánu směn

Pro lepší přehlednost si můžete zaměstnance a jejich směny dle jednotlivých lokalit seřadit. Pokud má zaměstnanec směny ve více lokalitách, uvidíte jej v každé z nich zvlášť.

Podle lokalit lze i filtrovat. V plánovacím kalendáři si tak můžete zobrazit jednu konkrétní, všechny najednou anebo libovolnou kombinaci. Pokud máte zapnuté statistiky, údaje se automaticky přepočítají pro vyfiltrovanou lokalitu.

Lokality ve výkazech

V případě, že máte lokality zadané, objeví se Vám v excelových exportech i podkladech pro tisk. U každé směny uvidíte, k jaké lokalitě se váže.

Budete-li mít zájem, rádi Vám novinky předvedeme přímo v aplikaci. Stačí si vybrat termín, který Vám vyhovuje.      

Další zajímavé články

Nejnovější články ze světa směnného provozu ve vašem e-mailu

Novinka!
Vydali jsme nový modul Pohotovost
Podívejte se co náš nový modul umí